Tajemnice Sieci

POZNAJ POSTACI!

ALEKS

Aleks jest najbardziej otwarty z całej trójki przyjaciół – wesoły, głośny i ruchliwy. Sypie żartami, wszędzie go pełno i choć nie przykłada aż takiej wagi do nauki jak Zosia czy nawet Kuba, to jednak nauczyciele go lubią. Marzy o tym, że kiedyś będzie znany i bogaty, więc kiedy Kuba wpada na trop ptaka uznanego za wymarły gatunek, Aleksowi marzy się, że dzięki temu odkryciu stanie się sławny.

ZOSIA

Zosia jest bardzo inteligentną dziewczyną i pilną uczennicą. Ambitna i zdecydowana, nie znosi sytuacji, w których nie wie, co powinna zrobić. W szkole jest najlepsza we wszystkim i choć pewnie niektórzy oskarżają ją o to, że jest kujonką, jej przyjaciele doskonale wiedzą, że tak nie jest. Zosia po prostu lubi się uczyć, wiedza ją fascynuje i nie lubi się poddawać – gdy podczas pracy nad projektem chłopców ogarnia zniechęcenie, ona potrafi ich zmotywować. Jako pierwsza reaguje też, gdy Oli zaczyna dręczyć Natalię.

KUBA

Kuba najchętniej nigdzie nie ruszałby się bez tabletu i bez oporu zamieniłby szkołę na całodniowe sesje w Minecrafcie. Interesują go komputery, programowanie i gadżety elektroniczne, co pewnie ma po tacie, który jest programistą. Kiedy podczas przygotowań do szkolnego projektu znajduje wraz z przyjaciółmi pewną stronę internetową, zafascynowany nowymi możliwościami, zaczyna zgłębiać tajniki sieci.

NATALIA

Natalia to wrażliwa i utalentowana dziewczyna, która ma niezwykłe zdolności plastyczne. Pomaga Aleksowi, Kubie i Zosi zaprojektować stronę o odnalezionym ptaku. Niestety, jest celem zaczepek Ola, który prześladuje ją w mediach społecznościowych.

WIRTUALNY PROFESOR

To wyjątkowo gadatliwy chatbot sieciowy, posiadający dużą wiedzę o sieci WWW, jej zastosowaniach i technologiach. Nasi bohaterowie korzystają z jego pomocy, by poradzić sobie z trudnym raportem na lekcję biologii i jeszcze trudniejszym wyzwaniem – powiadomieniem świata o odnalezionym gatunku ptaka, a także ochroną środowiska, w którym ptak żyje.

PTASZEK


Uznany za wymarłego, ale odnaleziony przez Kubę.


Rozwiąż zagadkę
: czy to wydarzyło się naprawdę?

postaci